הסופר ואיש העמק מאיר שלו

15/05/2018 עודכן בתאריך

ערב מרגש התקיים השבוע באולם המופעים ביפעת, לכבודו של הסופר מאיר שלו, שחוגג השנה יום הולדת 70 ומציין 30 שנה לספר הביכורים שלו, "רומן רוסי", המביא את סיפורי המתיישבים הראשונים בעמק יזרעאל.

 

הקהל הרב שהגיע, התענג למשמע הסיפורים והדמויות, שמאחורי הספרים הרבים של מאיר שלו, והקשיב בהנאה לחוויות הילדות והמשפחה שסופרו בהומור.

 

בפתיחת הערב הופתע מאיר שלו לקבל מכתב ברכה, שנשלח במיוחד לערב זה, מנשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין: "מאיר שלו הוציא את "רומן רוסי" והעניק לנו מבט רענן, עגול, מורכב ונפלא על אנשי העמק וההר. מאז ועד היום הוא מלביש ארץ ישראל בשלמת מרבדים ירוקים וצבעי מדבר עמוקים ולא די לנו ממנו. אני מרים מכאן, כוסית עם כל באי החגיגה לכבוד יום הולדתו השבעים של מאיר שלו ומאחל לכולנו שנזכה לקרוא אותו ואת קסמו לפחות עד בוא יום הולדתו המאה ועשרים".

 

בערב השתתף הסופר וחברו הקרוב, חיים באר, שחלק עם שלו חוויות ילדות משותפות בירושלים ואת הקשר העמוק לעמק, חוקרת הספרות בלהה בן אליהו שסיפרה על יצירתו של שלו ועל חשיבות הסיפורים הקטנים – גדולים בהם, רם בן ברק המשנה לראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים בדימוס ובן משפחה שיתף סודות מהילדות בנהלל ואשת הטלויזיה, עינב גלילי, ערכה ראיון משעשע של "אחת על אחד" עם שלו.

 

את הערב הנעימו בשירים, שנבחרו בקפידה על ידי מאיר שלו: הזמרת מיקה הרי, בלווי מוסיקלי של ערן וייץ ונעמי שלו והרכב "לאודה" של בית האמנויות עמק יזרעאל.

עבור לתוכן העמוד