שביל הסנהדרין

24/04/2018 עודכן בתאריך

לרגל חגיגות שנת ה-70 למדינה, השיקו המועצה האזורית עמק יזרעאל ורשות העתיקות את המקטע הראשון בשביל הסנהדרין

 

בטקס חגיגי שהתקיים למרגלות פסל זייד, נפתח שבוע השקת שביל הסנהדרין. זהו מיזם חינוכי ערכי רב תרבותי למורשת הגליל, ביוזמה ובהובלת רשות העתיקות בשיתוף עם המועצה האזורית עמק יזרעאל. השביל, שאורכו כ-70 ק"מ מתחיל בגן הלאומי בית שערים, עובר באושה, שפרעם וציפורי ומגיע לטבריה ומבוסס על מורשת הסנהדרין.

 

בטקס הנעימו בשירה וריקודים ילדי בית הספר היסודי "מרחבים" בכפר יהושע ומשם חברו לתלמידים מ-5 בתי ספר יסודיים נוספים מהעמק, שיצאו לצעוד בשביל הסנהדרין מפסל זייד ועד לעץ האלון לזכרו של אילן גבאי ז"ל, שנפל במלחמת לבנון השנייה ונהנו מפעילויות מגוונות לאורכו.

 

ישראל חסון, מנהל רשות העתיקות, דיבר אל התלמידים ואמר: "כפי שזקני הסנהדרין ואלכסנדר זייד שמרו על העמק, כך גם אתם. השביל הזה נועד לדור הצעיר ומהיום אתם חלק מהעשייה. חסון העניק לראש המועצה אייל בצר אבן מסותתת עליה חקוקים סמל המועצה וציטוט מפי רבי יוחנן: "עשר מסעות נסעה שכינה... וכנגדן גלתה השכינה..."

 

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר הדגיש את שיתוף הפעולה המבורך בין המועצה לבין רשות העתיקות, כאשר כל עונת חפירות מתגלים ממצאים אשר שופכים אור על ההיסטוריה המפוארת של העמק. "חורבן בית שני גרם לזקני הסנהדרין לנוע והיום אתם התלמידים הולכים כתחיה על השביל". ראש המועצה התייחס למאבק נגד הקמת שדה התעופה ואמר: כפי  שאלכסנדר זייד והנוטרים שמרו על העמק כך גם אנו נשמור על בסיס רמת דוד שיישאר בסיס מגן ולא שדה תעופה אזרחי. אנו נאבק בכל האמצעים כדי ששדה התעופה המקביל יקום בנבטים או בחיפה ולא על אדמות העמק".

עבור לתוכן העמוד