זוכרים את חללי העמק

17/04/2018 עודכן בתאריך

טקס הזיכרון השנתי לחללי העמק שנפלו במערכות ישראל ופעולות האיבה, התקיים כמדי שנה באולם האזורי ביפעת. הטקס נערך במעמד ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר רב אלוף משה (בוגי) יעלון וח"כ איתן ברושי. רחל שטוקלמן, ששכלה את בנה גלעד במלחמת לבנון השנייה, נשאה דברים בשם המשפחות השכולות. בחלק המוסיקלי של הערב ניגנו תלמידי בית האמנויות והופיעו בשירה חבורות הזמר של עין דור ואלוני אבא. בטקס הוקראו שמות הנופלים מהעמק.

 

ראש המועצה אייל בצר אמר: "בארץ וגם בעמק, כל אחד מכיר את אחד הנופלים או את משפחתו והרשימה ארוכה מנשוא. בטקס הייחודי שלנו, אנו מקריאים את השמות, ובכל שנה מתקשים להאמין עד כמה רבים הם. לכל אחד מהם עולם ומלואו ובזיכרון אוהביו אין ספור תמונות, סיפורים, ומצבים, הראויים לשיתוף ולאזכור. לכבוד יום העצמאות החגיגי, נבטיח לצעירים, שנעשה הכל להיות מחויבים ויצירתיים, במציאת פתרון שיביא לחיסול הסכסוך שגובה מאיתנו את השכול והיתמות, כדי שנוכל להוריש לדורות הבאים את מנחת השלום!".

 

שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר רב אלוף משה בוגי יעלון: "אין מדינה ניתנת לעם על מגש של כסף", אמר חיים ויצמן. אנו עם של חשבון נפש ויום הזיכרון הוא יום של חשבון נפש לאומי, אותו אנו חייבים לעצמנו, למשפחות השכולות ששילמו מחיר יקר ולנופלים. איכות אנשינו ועוצמתנו הצבאית מרתיעה את אלה הבאים להורגנו ולא היה ניתן להגיע לכך ללא חירוף הנפש והמחיר הכבד והכאב העצום של המשפחות השכולות".

 

רחל שטוקלמן מתמרת, אימו של גלעד זכרו לברכה שנהרג במלחמת לבנון השנייה: "מיכה ואני, כבנים לניצולי שואה, רואים את גלעד כקורבן נוסף במלחמת הקיום וההישרדות של העם היהודי. כל דור משלם מחיר והפעם גם אנחנו שילמו את המחיר הכבד של שואה ותקומה".

 

נציגי נוער עמק יזרעאל – ירדן נחמני ועידן מרגליות, אמרו בטקס: "אנו חשים שחובתנו המוסרית והערכית היא להתייחס לשירות הצבאי כשליחות בעלת חשיבות עליונה, לעודד גיוס ושירות משמעותי. כבני נוער בעלי חלומות וכחיילים לעתיד, אנו מקווים שנוכל לתרום למדינה את המיטב שלנו ויחד עם זאת, לא להפסיק להתפלל, שיום אחד, צבא ההגנה לישראל יהיה צבא השלום לישראל".

עבור לתוכן העמוד