מועדון הניווט 'יזרעאל׳ במקום הראשון באליפות הניווט למועדונים 2017!

13/12/2017 עודכן בתאריך

באליפות הניווט למועדונים שהתקיימה בשבת בתל חדיד במתכונת של שליחים ניצח בהפרש נקודות ניכר מועדון הניווט של עמק יזרעאל.

 

מועדון יזרעאל העמיד לקראת האליפות 13 קבוצות בנות שלושה נווטים בכל אחת, שהתחרו בארבע קטגוריות שונות: נערים/נערות, נשים, ותיקים וקטגוריה פתוחה. הישגי המועדון המשוקללים מכלל הקטגוריות הביאו אותו למקום הראשון עם 285 נקודות בעוד מועדון מודיעין ומועדון אסא תל אביב חלקו את המקום השני עם 270 נקודות ומועדון מנשה-לב השרון הגיע למקום הרביעי עם 263 נקודות.

 

בתחרות ניווט השליחים, יוצאים הנווטים בזינוק המוני למסלולים המחולקים לשלושה מקטעים. כל נווט המסיים את המקטע שלו מעביר את המפה לנווט הבא אחריו ומזניק אותו לדרכו. הקבוצה המנצחת היא הקבוצה החוצה את קו הסיום בזמן הקצר ביותר. מלבד האתגר הניווטי בשטח, מציבה תחרות השליחים אתגרים טכנים ופסיכולוגיים נוספים שהופכים את התחרות למותחת ומרתקת. ריבוי הנווטים והתחנות השונות בשטח מחייב ניווט מדוייק ושמירה על ריכוז  מלא לאורך כל המסלול שכן ברבור או ריצה בעקבות נווט אחר עשוייה לגרום לנווט להגיע לתחנה שאינה שייכת לו ובכך לסטייה מהנתיב הקצר ועיכוב זמן שעלול לעלות ביוקר לכל חברי הקבוצה.

 

פעילות הניווט משלבת ריצה או הליכה בשטח תוך התמצאות המבוססת על מפה מפורטת ומדוייקת ומסלולים המותאמים לכל אחד ואחת. ההשתתפות בארועי הניווט פתוחה ואפשרית לכל חובבי הטבע והספורט מכל הגילאים - באשר הם. הניווט הבא אותו מארגן מועדון הניווט יזרעאל יתקיים ביער ציפורי בתאריך 29/12 הניווט ביער ציפורי מתקיים במסגרת ליגת ניווט האופניים ויהיו בו מסלולים המתאימים לרוכבי אופניים, לרצים, צועדים, משפחות ובודדים.

 

כל הפרטים באתר איגוד הניווט בכתובת www.nivut.org.il ובדף הפייסבוק של איגוד הניווטhttps://www.facebook.com/Nivut

 

בתמונה: קבוצת הנערים של מועדון יזרעאל שסיימה במקום הראשון בדרכה לקו הסיום (צילום: גיא יוחנן)

עבור לתוכן העמוד