חיסון אוראלי לשועלים ותנים במרחב נגד כלבת

29/11/2017 עודכן בתאריך

כחלק מהמאמצים לבלום את התפרצות מחלת הכלבת באזור, המועצה החלה בפיזור חיסונים אוראלים נגד מחלת הכלבת לתנים לכלבי הבר ולשועלים. אגף איכות הסביבה והשירותים הווטרינריים בשיתוף רשות הטבע והגנים החלו את תהליך פיזור החיסונים בהיקף של כל יישוב ויישוב במועצה.

 

הפיתיונות בגודל של קופסת גפרורים בצבע חום כהה בעלי ריח אופייני ומכילים בתוכם את תרכיב החיסון שמופעל על ידי מגע של התרכיב עם ריריות הפה של בעל החיים בזמן בו בעל החיים נוגס בפיתיון.

 

תושבים אשר נתקלים בחיסונים מתבקשים לא לגעת ולא לאסוף אותם. מי שנגע, יכול להסתפק בשטיפת ידיים עם מים וסבון.

 

התנים והשועלים מתרכזים בשטחים פתוחים הקרובים למקורות מזון זמינים, ופעילים בעיקר בשעות שבין שקיעת השמש וכחצי שעה לאחר זריחתה . התושבים ובפרט החקלאים מתבקשים לא השאיר פגרים או מקורות מזון זמינים לחיות הבר . חשוב להקפיד על סינטציה גבוהה על מנת לא למשוך את חיות בר לפיתיונות . במידה ואתם נתקלים בפגרים של תנים ושועלים או בתנים ושועלים פצועים או בכאלה המסתובבים סמוך לבתים , מתבקשים התושבים לפתוח קריאה במוקד המועצה  04-6520100

 

בעקבות האירועים האחרונים באזורינו, המחלקה הוטרינרית של המועצה האזורית עמק יזרעאל, חוזרת על המלצותיה:

  • חובה לחסן כלבים מגיל 3 חודשים ומיידי שנה נגד מחלת הכלבת , מומלץ גם לחסן חתולים ועדרי בקר וצאן .
  • בעלי הכלבים מתבקשים למנוע שוטטות של כלביהם וכן להקפיד על הולכת הכלבים עם רצועה על מנת למנוע מפגשים לא ידועים ומסוכנים עם בע"ח נגועים .
  • אימוץ בעל חיים יש לבצע רק מכלביות מאושרות .
  • יש להמנע ממגע עם חיות בר או עם בעלי חיים משוטטים .
  • במקרה של מפגש עם חיה חשודה בכלבת אין ליצור עימה מגע ויש ליידע בדחיפות את מוקד המועצה בטלפון 04-6520100.
  • במקרה של מגע \ פגיעה מבע"ח חשוד, יש לשטוף את איזור הפגיעה (פצע) במים זורמים עם סבון למספר דקות ולפנות ללשכת הבריאות הקרובה .

   

עבור לתוכן העמוד