זהירות, כלבת באזור

17/11/2017 עודכן בתאריך

תושבים שימו לב!

 

הכלבת ממשיכה להתפשט באזורנו, שבוע שעבר אובחנו תן נגוע לכלבת בעין השופט ורמת השופט, כמו כן בתחילת שבוע זה אובחנו 2 חתולים נגועים בכלבת בגן נר.

 

הציבור מתבקש למנוע שוטטות של כלביהם וכן להקפיד על הולכת הכלבים עם רצועה על מנת למנוע מפגשים לא ידועים ומסוכנים עם בע"ח נגועים.

 

חובה לחסן כלבים מגיל 3 חודשים ומיידי שנה נגד מחלת הכלבת, מומלץ גם לחסן חתולים ועדרי בקר וצאן. אימוץ בעל חיים יש לבצע רק מכלביות מאושרות. יש להמנע ממגע עם חיות בר ו \ או עם בע"ח משוטטים.

 

במקרה של מפגש עם חיה חשודה בכלבת אין ליצור עימה מגע ויש ליידע בדחיפות את מוקד המועצה בטלפון 04-6520100 במקרה של מגע \ פגיעה מבע"ח חשוד, יש לשטוף את איזור הפגיעה (פצע) במים זורמים עם סבון למספר דקות ולפנות ללישכת הבריאות הקרובה.

 

ד"ר גלית וונדר רופאה וטרינרית רשותית מועצה אזורית עמק יזרעאל

 

מחלת הכלבת הינה מחלה מדבקת וחשוכת מרפא הידועה בקרב בע"ח יונקים.

 

בעקבות האירועים האחרונים  באזורינו המלצותיה של המחלקה הוטרינרית כדלקמן:

  • חובה לחסן כלבים מגיל 3 חודשים ומיידי שנה נגד מחלת הכלבת , מומלץ גם לחסן חתולים ועדרי בקר וצאן .
  • בעלי הכלבים  מתבקשים למנוע שוטטות של כלביהם וכן להקפיד על הולכת הכלבים עם רצועה על מנת למנוע מפגשים לא ידועים ומסוכנים עם בע"ח נגועים .
  • אימוץ בעל חיים יש לבצע רק מכלביות מאושרות .
  • יש להמנע ממגע עם חיות בר או עם בעלי חיים משוטטים .
  • במקרה של מפגש עם חיה חשודה בכלבת אין ליצור עימה מגע ויש ליידע  בדחיפות את מוקד המועצה בטלפון 04-6520100.
  • במקרה של מגע \ פגיעה מבע"ח חשוד, יש לשטוף את איזור הפגיעה (פצע) במים זורמים עם סבון למספר דקות ולפנות ללישכת הבריאות הקרובה .

ד"ר גלית וונדר, תושבת שדמות דבורה, נבחרה לתפקיד הוטרינרית הרשותית בעמק יזרעאל, ומחליפה את ד"ר תאיס גרשמן שפרשה לגמלאות לאחר 35 שנות עבודה במועצה.

עבור לתוכן העמוד