עמק יזרעאל ויקנעם בדרך להקמת

8/08/2017 עודכן בתאריך

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר וראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי פועלים להקמת מרכז תעסוקה תעסוקה, נופש ובילוי משותף אזורי.

 

המרכז החדש צפוי לקום בסמוך לתחנת רכבת העמק: "יקנעם – כפר יהושע" בתחום השיפוט של המועצה האזורית עמק יזרעאל. המרכז צפוי להשתרע על שטח של כ- 240 דונמים.

 

המרכז מצוי בתהליכי תכנון ראשונים, והאכלוס הראשוני אליו צפוי להיות בתוך כארבע שנים. בהתאם להיענות יוקצו השטחים לתעסוקה, לנופש ולבילוי, והמרכז צפוי לכלול אתרי משחקים לילדים. המרכז צפוי לקלוט מאות עובדים חדשים שיעבדו בחברות השונות.

 

ממסמך עקרונות שהוסכם בין שני הצדדים ואשר קיבל את אישור מועצת העיר יקנעם, עולה שעיריית יקנעם, והמועצה האזורית עמק יזרעאל יקימו מינהלת משותפת שתטפל בתכנון ופיתוח הפארק החדש. המנהלת תורכב משלושה נציגים מכל רשות, וכיו"ר המינהלת ישמש אחד מראשי הרשויות, כאשר ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי ישמש כיו"ר במועד הקמת המינהלת לתקופה של עד 3 שנים. כמנכ"ל המינהלת ישמש מנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח עמק יזרעאל. הרשויות תפעלנה במשותף באמצעות המינהלת, מול מוסדות ובעלי עניין, לפיתוח אזור התעסוקה.

 

על פי ההסכם מתחייבות הרשויות להעמיד לרשות הקרן לפיתוח שתוקם ותנוהל ע"י המינהלת סכום של 400 אלף ₪ כאשר כל רשות תיתן 200 אלף ₪ והכספים הללו ישמשו לתכנון הפרויקט. בנוסף, סוכם שההכנסות וההוצאות שינבעו מכל הפעילויות באזור התעסוקה יחולקו בין הרשויות בחלקים שווים. מקורות התקצוב של המינהלת להוצאותיה יהיו בין היתר כספי סיוע ממשרדים וגופים ממשלתיים, תקבולי ארנונה, היטלים ואגרות, הלוואות, תרומות, ועוד.

 

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר: "היוזמה היא יוזמה משותפת לעמק יזרעאל וליקנעם. המועצה האזורית עמק יזרעאל ידועה בשיתופי פעולה פוריים עם רשויות שכנות בבניית אזורי תעשייה ותעסוקה משותפים. אנו מברכים על המיזם ונעשה כל שיידרש להצלחתו".

 

ראש העיר, יקנעם, סימון אלפסי: "אני ממשיך לחשוב לטווח הארוך, לחשוב קדימה ולדאוג לתושבי יקנעם לעוד מקורות תעסוקה. השילוב של פארק ההייטק שלנו יחד עם הפארק המשלים 'מבוא כרמל', ועם הפארק הנוכחי ייצור קריית הייטק אזורית. המרכז החדש צפוי להיות אטרקטיבי במיוחד עם רכבת העומק כעוגן מרכזי. אני משבח את ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, חברי אייל בצר שמבין באמת את החשיבות העצומה בקידמה הטכנולוגית ובפיתוח מקורות תעסוקה, ומקומות בילוי ופנאי. אני מודה לבצר שמאמין ביכולותיי להקים ולפתח את המרכז החדש, וכפי שהקמנו ביקנעם שני פארקי הייטק, יזמתי והובלתי הלכה למעשה את רעיון פארק 'מבוא כרמל', כך נקדם ביחד את הפארק החדש".

עבור לתוכן העמוד