מלגאי העמק העניקו סיפורי חיים לוותיקים

8/08/2017 עודכן בתאריך

בוקר מרגש במועצה – בטקס חגיגי במעמד ראש המועצה, אייל בצר הוענק לוותיקי העמק התוצר הסופי של שנת מפגשים בינם לבין הסטודנטים בפרויקט מנהיגות צעירה - כתיבת סיפור חייהם המופלא.

 

הסטודנטים הם חלק בקבוצת מנהיגות צעירה ואחד מהפרויקטים הינו מפגש עם ותיקים לכתיבת סיפור חיים. את תשעת הסטודנטים ליוותה מירב דודאי, ביבליותרפיסטית שהנחתה אותם בכתיבה ובאיסוף החומר וכן מורן ניר, רכזת צעירים ומלגות במועצה.

 

במהלך הטקס, סיפרה מירב דודאי, על התהליך שעברו הסטודנטים במהלך השנה וכן הזמינה את הוותיקים והסטודנטים לספר מחוויותיהם המשותפות. שרה בירנבאום, תושבת דברת, סיפרה על תהליך העבודה המעשיר עם הסטודנט עודד נאור: "הוא ממש הפך להיות נכד שלי, מאוד נהניתי מהמפגשים איתו" רבים מהוותיקים והסטודנטים, סיפרו שנוצרו ביניהם לאורך השנה קשרים חמים מאוד והביקורים בבתי הוותיקים, ממשיכים גם לאחר שהפרוייקט הסתיים.

 

כל סטודנט שהשתתף בפרוייקט קיבל מלגה של 10,000 ₪ מהמועצה בשיתוף מפעל הפיס ושותפות גליל מרכזי. ראש המועצה, אייל בצר, ברך ואמר: "מרגש לראות את הקשרים החמים שנוצרים, שימור הזכרון הוא משימה חשובה שאנו עוסקים בה בדרכים רבות במועצה, אנחנו מעניקים מדי שנה מלגות רבות לסטודנטים, אך המלגות של המעורבות החברתית, אלו שיוצרות את הקשרים הרב דוריים ואת המעורבות אלו בחיי אלו, הן המרגשות מכולן".

 

אייל בצר ראש המועצה, העניק יחד עם נוקי בן שושן, מנכ"לית עמותת ותיקי העמק וחנה פרידמן – סגנית ראש המועצה, את הסיפורים הכרוכים לוותיקים ולסטודנטים.

עבור לתוכן העמוד