מקדמים קיום משותף בספורט

18/07/2017 עודכן בתאריך

מקדמים קיום משותף בספורט – נערי היישוב שמשית משתתפים זו השנה השנייה בפרויקט מיוחד של שותפות ישובים שכנים, יהודים וערבים. במסגרת הפרויקט הוזמנו היישובים לקחת חלק בפיילוט ראשון של משלחת חילופי נוער בין קלן בגרמניה לישראל. טרם היציאה למשלחת התקיימו מפגשי הכרות וגיבוש בין ילדי שמשית וכאוכב, במהלכם נרקמה מערכת יחסים מצוינת בין בני הנוער. הנערים פתחו לעצמם קבוצת וואטסאפ ושמרו על קשר בין המפגשים. באחד המפגשים אירחו את הקבוצה משפחות מכאוכב לארוחת סיום צום הרמאדן. לאורך התהליך התגבשה קבוצה רב גונית של בני נוער.

 

לפני הנסיעה לגרמניה כל ילד קיבל לידיו את קורות החיים של הנער או הנערה שמארחים אותו. בני הנוער יצרו קשר דרך המדיות החברתיות השונות , ועוד לפני ההגעה לגרמניה למדו והכירו האחד את השני.

 

האירוח אצל המשפחות הפגיש את הילדים הישראלים עם אורחות חייהם ותרבותם השונה של הגרמנים. במסגרת התוכנית שהוכנה עבורם, הם עברו פעילות משותפת הקשורה לתאטרון ולמוסיקה, הם למדו יחדיו בבית הספר הגרמני, יצאו לסיורים וטיולים יחדיו, למדו על הדתות השונות ועל המרקם העירוני של קלן, וציירו ציורי גרפיטי בסדנת גרפיטי. המשלחת חזרה ארצה מלאה בחוויות וזיכרונות רבים. פעילות זו מצטרפת לפעילות אזורית רחבת היקף של קיום משותף מכבד בהובלת מתנדבים, עמותות, גופים שונים, משרדי ממשלה והמועצה האזורית.

עבור לתוכן העמוד