חוגגים 30 לסב יום

4/01/2017 עודכן בתאריך

ביום חמישי, נר חמישי לחג החנוכה, חגגו במרכז היום לוותיקי עמק יזרעאל, ארוע חגיגי לציון 30 שנה לסב יום. לקראת חגיגות ה30, הוקמה ועדת היגוי שכללה את חברי הסב יום, אשר היו שותפים לתכנון וביצוע החגיגות. בית הסב יום לבש חג ולכבוד האירוע הפך לבית קפה בו הוזמנו לשבת המבקרים ואורחים רבים ממועדוני היישובים - היוגב, כפר יהושע ועין דור, לצד הצוות הוותיק של הסב יום לדורותיו.

 

התוכנית האומנותית כללה את השעשועון "זה הסוד שלי", בהנחייתה של יעל אסתרי, מרצה ותיקה בסב יום. לקראת האירוע ערכה אסתרי תחקיר מעמיק על הבית וההיסטוריה שלו. אשת הסוד המרכזית הייתה איריס קליין , המנהלת והמייסדת של הסב יום, אשר שיתפה את הקהל בסיפורי ראשית הדרך וייסוד המקום יחד עם ד"ר גברוש נחושתן מקבוץ יזרעאל .

 

לסיום, נהנו החברים והאורחים מהמופע "שירים מהסרטים" בביצוע אנה שפיץ וניב קאופמן. ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, ברך ואמר כי הסב יום הינו מרכז הפעילות של הוותיקים בעמק והוא ידוע במצוינות ובאיכות הטיפול. בצר הוסיף ושיבח את חשיבות שיתופי הפעולה בין אגפי המועצה בהתייחס לאוכלוסייה הוותיקה, והתייחס לפרס גליקמן שהוענק לאחרונה לאגף הרווחה ולעמותת ותיקי עמק יזרעאל על פיתוח משותף של שירותים איכותיים לוותיקים.

 

מנכ"לית עמותת ותיקי עמק יזרעאל, נוקי בן שושן, סיפרה על התפתחותו וצמיחתו של הסב יום לאורך השנים והפיכתו למרכז שמעניק שירותים כוללניים עם ראיה רחבה בתחום הזקנה, לצד פיתוח שירותים נוספים גם עבור גמלאים צעירים.

 

שנת ה 30 בסב צויינה לכל אורך השנה באירועים ופרויקטים ייחודיים, ביניהם: נשף פורים, תאטרון עדות – הנצחת סיפורי ניצולי השואה על ידי תלמידים מתיכון עמקים תבור, סדר פסח בסב יום ועוד.

 

לצד ארועי השיא, צוות עמותת ותיקי עמק יזרעאל שוקד ומפתח תכניות חדשות לרווחת ותיקי המועצה: פרויקט סבים-נכדים הנפגשים לארועים ופעילויות משותפות, חוג ריקודי שנות ה-60, קורס מניפה - גמלאים בונים עסקים, בשיתוף עם מעברים בעמק, לגמלאים צעירים ונמרצים וקורס "אופקים חדשים" שיפתח בקרוב, ויעסוק בהעשרה ומתן כלים ייחודיים לגמלאים בראשית הדרך. בנוסף, ממשיכות תכניות הדגל של העמותה: קורסים, טיולים, נופשים, הרצאות, ימי חג וימי שיא.

עבור לתוכן העמוד