מועצה אזורית עמק יזרעאל
  מועצה אזורית עמק יזרעאל
  דלג על מועצה אזורית עמק יזרעאל

  מועצה אזורית עמק יזרעאל

  ת.ד. 90000, עפולה 1812003

  בית המועצה ליד קיבוץ מזרע

  למפה ב- waze לחץ כאן

  טלפון: 04-6520111

  פקס: 04-6520000

  דוא"ל - info@emekyizrael.org.il

  מוקד 24/7: 04-6520100

  שעות פעילות: 7:30-16:000

  תכנית הקשר הרב דורי נפתחה בבתי הספר "יחד" ו"העמק המערבי"

  14/12/2016

  שני בתי ספר פתחו בשבוע האחרון את תכנית "הקשר הרב דורי". תכנית "הקשר הרב דורי" הינה תכנית ערכית חינוכית הבונה גשר ערכי בין דורי, בין תלמידי ביה"ס לבין האזרחים הוותיקים תוך שימוש ביישומי טכנולוגיה חדשניים לתיעוד מורשת בתהליכי חקר.

   

  בבית הספר ״יחד״ בגבעת-אלה, נפתחה התכנית זו השנה השנייה, במפגש חגיגי ומרגש בו התקבצו להם יחד בני הגיל השלישי, סבים, סבתות ואזרחים ותיקים מתנדבים מרחבי הארץ, יחד עם הנכדים והנכדים ״המאמצים״.


  מפקחת בית הספר, יעל ארמה-אורן, מנהלת בית הספר נירה מרום ורכזת התכנית במחוז הצפון – ד"ר ציפי מרגלית, בירכו את המשתתפים. בהמשך, הוותיקים והתלמידים טוו יחד את הקשר הראשוני והגדירו את הציפיות מהעבודה המשותפת לקראת העמקת ההיכרות עם סיפורי החיים השונים שיתועדו בסופו של התהליך ויתווספו לשלל סיפורי החיים במאגר בית התפוצות.

   

  בבית הספר התיכון "העמק המערבי" ביפעת, התכנסו באולם התרבות ביפעת, שלל דורות - תלמידים, הורים, סבים וסבתות לציין את תחילת התכנית, בהובלת לי צ'פמן, רכזת שכבה ז' והמחנכים. התכנית משתלבת השנה בפרוייקט "שורשים" של כל תלמידי שכבת כיתות ז' ובמסגרתו מתקיים מפגש בין תלמידי כיתה ז' בבית הספר וסיפוריהם המשפחתיים. התלמידים בחרו שותף לפרויקט (סבא, סבתא, דוד מבוגר או הורה), ואיתו יצאו השנה למסע רב דורי, שבסופו יעלה סיפור אחד, שייבחר על ידם, למאגר הסיפורים הארצי של בית התפוצות.

  לאחר טקס קצר ומרגש, הצטרפו לפעילות גם תלמידי שכבה ז' מתיכון "עמקים תבור" בקבוץ מזרע, וצפו יחד בהצגה 'קוביות של שוקולד', מחזה מאת נאוה מקמל- עתיר.

  עבור לתוכן העמוד