בעקבות פניית המועצה

15/11/2016 עודכן בתאריך

לאחרונה עדכן משרד הפנים את הדירוג הסוציו אקונומי של עמק יזרעאל, בהתאם לנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה - המועצה האזורית עמק יזרעאל עלתה בדרוג המדד הסוציואקונומי מ-7 ל-8, נתון שמעיד על חוסן חברתי וכלכלי של האזור.

 

במועצה ברכו על הנתון המעיד על איתנות, אולם "אליה וקוץ בה", ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, התייחס לבשורה ואמר השבוע: "האליה היא הבשורה כי אזורנו מוערך כאיתן וחזק וכי תושבינו נהנים מרווחה. הקוץ הוא שהתעורר איום, כי ההנחות על הקרקע מהן נהנו תושבינו עד כה, בסך של כ-200,000 ₪, יצומצמו לכ-50,000 ₪ בלבד."

 

בכדי לבטל את רוע הגזירה, פנה בצר לשר האוצר ויו"ר מועצת מקרקעי ישראל, השר משה כחלון ולכל חברי מועצת מקרקעי ישראל במטרה לשמר את ההנחות בקרקע בכל יישובי המועצה. בעקבות פניית המועצה האזורית, התבשרה המועצה כי ההטבות ימשיכו. בצר: "נמסר לנו כי הטבות ההנחות הנוכחיות ימשיכו לחול לפחות עד 31.12.2017. יש לכך משמעות חשובה לבנים שחוזרים לעמק ולכל התושבים החדשים שלנו. נמשיך לפעול למען עידוד ההתיישבות ביישובי המועצה והמשך מתן הנחות בקרקע גם לאחר 31.12.2017. במקביל אנו ממשיכים להאבק עבור המשך קיום החקלאות בעמק שלנו ובארץ, מול הממשלה." סיכם בצר. השבוע הופצו הבשורות ליישובי המועצה דרך מזכירויות היישובים.

עבור לתוכן העמוד