מועצה אזורית עמק יזרעאל
  ארכיון המועצה
  דלג על ארכיון המועצה

  ארכיון המועצה

  מנהלת: אסתר רויניק

  טלפון: 04-6520076

  פקס:

  צור קשר ארכיון: לחץ כאן 

  שעות פעילות:

  ימים ראשון - רביעי בשעות 7:30-13:45

  יום חמישי סגור

  דרך החידות

  12/03/2017 עודכן בתאריך

  ביוזמת הארכיונאית של המועצה – אסתר רויניק, נולד משחק חידות חוויתי שמתאים לכל גיל ומטרתו – העמקת ההיכרות עם אתרי העמק – ערכי הנוף, המורשת וההתיישבות. בואו לשחק איתנו!

   

  לאיזו מטרה נבנה "מגדל הגמל" בגניגר? מה שמה של תחנת האלחוט בקיבוץ גבת? מי ייסד את "חוות שטוק" בנווה יער? מה פשר הבליטה בקיר הדרומי של מצודת מחנה ישראל הסמוכה לאחוזת ברק? אלו רק חלק מהשאלות הממתינות לכם במשחק החידות החדש שיצרה הארכיונאית של המועצה האזורית עמק יזרעאל – אסתר רויניק.

   

  המשחק מורכב ממפה של העמק וציון של אתרים שונים שנבחרו בו, כאשר בגב המפה מופיעות חידות הנוגעות לאתרים השונים. את הפתרון לחידות, לא ניתן למצוא בגוגל, אלא רק באתר עצמו – המשחק החוויתי מתאים לבני כל הגילים ומאפשר למשחקים בו להיטיב את ההכרות ולהעשיר את הידע על ההתיישבות ואתרי המורשת של עמק יזרעאל והכל דרך טיול מהנה וחוויתי באזור.

   

  מנהלת הארכיון, אסתר רויניק, אמרה השבוע: "בימים בהם אנו מבלים שעות רבות מול מסכים, המשחק מאפשר הזדמנות לצאת לאויר החופשי ולהנות ממרחבי העמק ועל הדרך, גם ללמוד דברים חדשים. המשחק מתאים הן למי שגרים בעמק כבר שנים רבות וגם למשפחות החדשות הרבות המצטרפות מדי שנה לעמק שלנו".

   

  את משחק החידות החדש שהפיקה המועצה, מקבלים תלמידי כיתות ד' מכל בתי הספר של העמק המגיעים לבקר במועצה במסגרת לימודיהם על העמק, כמו כן המפה נמצאת בתחנת המידע של עמותת התיירות בכפר יהושע ומוצעת לרכזי קהילה, חינוך, מבקרים ומסגרות חינוכיות שונות.

   

  עבור לתוכן העמוד